Deklaracja dostępności

Koncert Kolęd

W dniu 24 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Było to jednocześnie podsumowanie półrocznej pracy w roku szkolnym 2017/2018.

Dla młodych wykonawców było to nie lada wyzwanie, pokonanie tremy i zaprezentowanie się jak najlepiej przed licznie zgromadzoną publicznością, która niezwykle ciepło i serdecznie przyjmowała każdego z młodych artystów nagradzając gromkimi oklaskami.

W Ognisku Muzycznym w Łącku kształci się blisko 90. młodych ludzi. Rozwijają oni swoje talenty na następujących zajęciach: skrzypce (inst. Agata Pańszczyk), wokal (Monika Rębilas), pianino (inst. Mariusz Gorczowski), akordeon, saksofon, klarnet, gitara (inst. Piotr Matusiewicz), (trąbka, instr. dęte i teoria muzyki) Marek Lipień. 

Dyrektor GOK w Łącku Józef Strączek przywitał wszystkich zebranych. Kolędowe spotkanie rozpoczęły "Nowolecięta", wyróżnieni na Powiatowym Przeglądzie Grup Kolędniczych w Mystkowie. Następnie zaś wystąpili soliści, duety, tercety i całe zespoły muzyczne z Ogniska Muzycznego w Łącku. Uslyszeć można było piękne polskie kolędy i pastorałki, w których śpiew włączała się cała sala.

Gratulacje i życzenia dla wszystkich wykonawców oraz ich najbliższych przekazał Wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina, podkreślając jak wielką rolę pełni kształcenie w Ognisku Muzycznym dla młodych ludzi.

Na koniec zabrzmiała wspólnie wykonana przez wszystkich uczniów pastorałka, oparta na mel. ludowej, do której słowa napisał Stanisław Wolański "Wielka nad sopą gwiozda sie poli...".

Koncert ten pozwolił wszystkim na przeniesienie się ponownie w magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia.