Deklaracja dostępności

Uroczystości patriotyczne

Uroczystości patriotyczne to niezwykle ważny element rozbudzania i utrwalania świadomości narodowej i poczucia przynależności do swojego kraju oraz dumy z jego historii.

Najważniejsze uroczystości związane są z obchodem Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości.

Pierwsza z tych uroczystości rozpoczyna się w kościele parafialnym w Łącku Mszą Św. z aktywnym udziałem strażaków jednostek OSP z okazji nadchodzącego Święta Floriana. Potem następuje przemarsz pod pomnik na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie ma miejsce montaż słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży szkolnej i Orkiestry Dętej im. T.Moryto.

Z kolei obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczynają się Wieczorem Patriotycznym przeddzień święta. W trakcie tego spotkania zgromadzeni mieszkańcy gminy mają możliwość wspólnego wykonywania pieśni patriotycznych i żołnierskich wspólnie z Chórem "Zew Gór", chórkiem Ogniska Muzycznego, Orkiestrą Dętą, a także solistami-laureatami Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Młodzież szkolna prezentuje krótki rys historyczny wydarzenia. Natomiast w dniu 11 listopada, po uroczystej Mszy Św. następują złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.