Deklaracja dostępności

Aktualności

Serdecznie zapraszamy na Magiczną podróż. To barwne, familijne widowisko zabierze widzów w baśniowy świat magii, spektakularnych iluzji, muzyki, światła oraz efektów specjalnych.

Tegoroczny Gminny Dzień Dziecka związany był z mnóstwem atrakcji dla najmłodszych.

29 maja to Dzień Działacza Kultury, spotkaliśmy się więc w gronie osób działających i wspierających łącką kulturę, aby razem świętować.

Zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w dn. 1-2 czerwca 2024r.

Małopolska Akademia Talentów to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 28 czerwca - 6 lipca 2024 w Łącku w Małopolsce, organizowane przez Stowarzyszenie Artystyczne "Porta Musicae”. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego organizatorzy uruchomili program stypendialny na uczestnictwo w tegorocznej edycji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 czerwca.

W dniu 21 maja w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który stanowi eliminację do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej. 

W dniu 17 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbył się Powiatowy Przegląd teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Tadeusza Zaremby.

Od 8 do 12 maja trwał 41. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

Kolejne Święto Kwitnącej Jabłoni już za nami. W tym roku dopisała i pogoda, i licznie przybyła publiczność.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Święta Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dniach 11-12 maja br.

Już tradycyjnie w Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja mieszkańcy gminy Łącko spotkali się, aby wspólnie celebrować to niezwykle ważne dla naszego narodu wydarzenie historyczne.

Małopolska Akademia Talentów to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie się w dniach 28 czerwca - 6 lipca 2024 w Łącku w Małopolsce, organizowane przez Stowarzyszenie Artystyczne "Porta Musicae”. Dzięki wsparciu Województwa Małopolskiego organizatorzy uruchomili program stypendialny na uczestnictwo w tegorocznej edycji. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 czerwca.

Wójt Gminy Łącko i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja w Łącku. Szczegóły na plakacie.

W dniach 22-23 kwietnia w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca ponad dwuletni projekt "Skarby Górali spoza Podhala".

Informujemy, że zakończone zostało zapytanie ofertowe na dzierżawę terenu pod stoiska handlowe na Święto Kwitnącej Jabłoni. Dzierżawcą jest firma Duo-Fest. W sprawie wynajmu miejsca pod stoiska handlowe - prosimy o kontakt: 604-637-987.

Zachęcamy do udziału w Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który stanowi eliminację do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dniu 18 marca w sali widowiskowej CKiEM w Łącku odbyło się uroczyste przystąpienie Gminy Łącko do programu Gmina Przyjazna Seniorom.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny

na łąckim Rynku od godziny 9.00.

W dniu 15 marca odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów, który stanowił jednocześnie elimacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów, zorganizowany wspólnie z Powiatowym Młodzieżowym Domem Kultury w Starym Sączu.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska gastronomiczne z piwem oraz wesoło miasteczko na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się

w dniach 11-12 maja.

9 marca w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej odbył się Gminny Dzień Kobiet. Wydarzenie to cieszy się ogromną popularnością, tak że sala była wypełniona do ostatniego miejsca.

Wójt Gminy Łącko, stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej

i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zapraszają na Gminny Dzień Kobiet w dniu

9 marca (sobota) od godz. 16.30. 

W dniu 29 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej odbyło się spotkanie autorskie z prof. Bolesławem Faronem.

Za nami ferie zimowe i choć bez śniegu, to atrakcji dla dzieci i młodzieży nie zabrakło.

9 lutego nastąpiło uroczyste otwarcie Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej

w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na ferie zimowe 2024.

Wójt Gminy Łącko zaprasza na koncerty z okazji otwarcia Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej.

Już po raz 32 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koncerty i pokazy odbyły się w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej.

27 stycznia w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku odbyło się wydarzenie w klimacie bożonarodzeniowym pt. "Wokół choinki" Kolędnicze Skarby Górali".

24 stycznia w sali widowiskowej Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku odbył się piękny Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku.

Już w najbliższą sobotę, zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy do Łącka na Kolędnicze Skarby Górali "Wokół choinki" - świąteczną góralską mozaikę!

W dniu 11 stycznia w Łącku odbył się XXXII Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Już tradycyjnie na początku Nowego Roku 2024 serdecznie zapraszamy na muzyczną ucztę, czyli Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Repreznetacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. Wyruszamy z łąckiego Rynku o godz. 11.30.

W dniach 22-23 grudnia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny. Na licznych stoiskach można było zakupić ręcznie wykonane ozdoby, stroiki, kompozycje, a także ciasta, przetwory, potrawy, a nawet naturalne kosmetyki.

16 grudnia miał miejsce Jubileusz 90-lecia Zespołu Regionalnego „Górale Łąccy” im. Marii Chwalibóg. Przed rozpoczęciem uroczystości delegacja złożona z członków zespołu złożyła kwiaty i zapaliła znicz na grobie rodziny Chwalibogów na łąckim cmentarzu, przy tablicy upamiętniającej założycielkę, aby jednocześnie w ten symboliczny sposób uczcić pamięć wszystkich tych, którzy na przestrzeni lat działali w zespole.

Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych członków i sympatyków na obchody Jubileuszu 90-lecia Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy" w dniu 16.12.2023 r. od godziny 15.00.

Kolejnym kierunkiem w ramach realizacji zadania "Bliżej kultury - integracyjne wyjazdy tematyczne dla mieszkańców gminy Łącko" była Filharmonia Krakowska.

Kopalnia soli w Wieliczce to bezcenny zabytek kultury materialnej Polski, który już w 1978 r. został wpisany na światową listę UNESCO. Już w XIII w. znana była jako największy ośrodek solnictwa w kraju o wielkim znaczeniu gospodarczym.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie "Szopka Betlejemska" organizowanym wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy.

Tegoroczne gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku miały niezwykle uroczysty charakter. 

Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Szczegóły na plakacie.

8 listopada w sali teatralnej w Domu Katechetycznym w Łącku odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło blisko 70. wykonawców.

115 prac wpłynęło na tegoroczną edycję Międzyszkolnego Konkursu z okazji Dnia Papieskiego, który w tym roku odbył się pod hasłem "Św. Jan Paweł II - cywilizacja życia".

Rozpoczęliśmy realizację zadania "Bliżej kultury - integracyjne wyjazdy tematyczne dla mieszkańców gminy Łącko" dofinanowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

20 września odbyła się uroczysta gala, w trakcie której zostały wręczone nagrody Województwa Małopolskiego za propagowanie idei regionalizmu oraz wybitne osiągnięcia w dziedzinie działalności artystycznej i kulturalnej lokalnych wspólnot w Małopolsce. II nagrodę otrzymał Zespół Regionalny "Górale Łąccy".

Wrzesień to tradycyjnie miesiąc, w którym rozpoczynamy naukę w szkole, ale również na zajęciach dodatkowych prowadzonych w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku, a więc w Ognisku Muzycznym, warsztatach plastycznych i teatralnych.

8 września w holu Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, przed głównym wejściem do biblioteki, odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą 12. już edycji wydarzenia była pozytywistyczna powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”.

3 września odbyło się tradycyjne Święto Owocobrania, prezentujące dorobek rolników i sadowników z Gminy Łącko. Chociaż pogoda w ciągu dnia potrafiła spłatać kikukrotnie złośliwego figla, to jednak uczestników i zwiedzających nie zabrakło.

W sobotni wieczór 2 września na terenach rekreacyjnych nad Dunajcem odbyło się niezwykłe widowisko zorganizowane w ramach projektu Skarby Górali jako teatr ze społecznością. Autorem scenariusza i reżyserem był Arkadiusz Ziętek, a spektakl nosił tytuł "Łącko 0.1".

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Owocobrania do Łącka.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku, planowane są warsztaty o nazwie "Bukiety na Zielną", które odbędą się w dniu 14 sierpnia 2023 roku o godzinie 11:00. Warsztaty będą prowadzone przez Krystynę Sukiennik. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się tworzyć piękne bukiety złożone z kwiatów, zbóż i ziół, które zostaną poświęcone w uroczystość Matki Boskiej Zielnej. 

Wzorem lat ubiegłych zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie Strachów na Wróble. Czekamy na Wasze prace, które jak co roku przyozdobią drogę do Amfiteatru na Jeżowej w trakcie Święta Owocobrania.

W dniu 16 lipca na łąckim Rynku odbył się Plener Artystyczny i Piknik Questowy. Na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i gastronomiczne na Święto Owocobrania w dniu 3 września br.

W dniu 16 lipca zapraszamy na Plener Artystyczny i Piknik Questowy, które rozpoczną się od godz. 14.00 na łąckim Rynku. Szczegóły na plakacie.

Wspaniałe pojazdy i doskonała atmosfera oraz wakacyjne słońce sprawiły, że IV Zlot Pojazdów Zabytkowych w Łącku pod patronatem Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny cieszył się ogromną popularnością.

Serdecznie zapraszamy na IV Zlot Pojazdów Zabytkowych na łąckim Rynku w dniu 9 lipca od godz. 15.00.

Zapraszamy do zapoznania się z programem na wakacje 2023.

20 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego dla uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku.

13 czerwca odbyło się podsumowanie roku artystycznego dla uczestników warsztatów plastycznych oraz młodszej Grupy Teatralnej "Berecik".

W dniu 7 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury.

W dniu 4 czerwca na łąckim Rynku odbył się Gminny Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.

W dniu 1 czerwca wraz z Szkolnym Zespołem Regionalnym "Małe Łącko" uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka w sądeckim skansenie.

Święto Kwitnącej Jabłoni 2023 już za nami. To dwudniowe wydarzenie w dniach 13-14 maja, zgromadziło w Łącku niezwykle liczną publiczność.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dniach 13-14 maja 2023 r. w Łącku.

Gminne obchody rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Czesława Noworolnika w intencji Ojczyzny i strażaków z OSP w Łącku, Czerncu i Maszkowicach z okazji uroczystości Św. Floriana.

Wójt Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zapraszają na gminne obchody z okazji Narodowego Święta Trzeciego Maja.

26 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu odbył się XXVI Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego.

21 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Powiatowego Konkursu Plastycznego pn. "Przyroda budzi się do życia". Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znaleźli się również przedstawiciele naszych warsztatów plastycznych.

20 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Otwarcia konkursu dokonali wójt Gminy Łącko Jan Dziedzina i dyrektor GOK Józef Strączek.

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

W dniu 1 kwietnia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Wielkanocny.

Zgodnie z tradycją przed Świętami Wielkanocnymi organizowany jest Gminny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych.

25 marca w sali teatralnej Domu Parafialnego w Łącku odbył się spektakl teatralny pt. „Być dobrym jak chleb…” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Berecik” (przy GOK w Łącku), w oprawie muzycznej zespołu „Leggero” (przy parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku).

Z niekłamaną przyjemnością ogłaszamy nową inicjatywę w ramach projektu "Skarby Górali spoza Podhala". To konkurs na najciekawszą góralską pamiątkę, promującą dziedzictwo Górali spoza Podhala.

Zapraszamy do składania ofert na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dniach 13-14 maja.

5 marca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Kobiet. Sala wypełniła się po brzegi Paniami, które chciały spędzić wspólnie czas z okazji swojego święta.

Wójt Gminy Łącko, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku oraz stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Kobiet w dniu 5 marca. Przed spektaklem już od godziny 16.00 zapraszamy na pokazy makijażu i pielęgnacji twarzy.

W dniach 9-11 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się 51. Karnawał Góralski. W ramach tego wydarzenia odbył się Ogólnopolski Konkurs Grup Kolędniczych, w którym wzięły udział "Herody" z Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Już za nami ferie zimowe 2023. Ogromnie się cieszymy, że z naszej oferty skorzystała liczna grupa dzieci i młodzieży.

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie zimowe 2023.

31. Finał WOŚP w Łącku w części koncertowo-pokazowej odbył się w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Zaczęliśmy projekt „Skarby Górali spoza Podhala” służący do upowszechnienia mniej znanej góralszczyzny spoza Podhala, przyciągnięcia nowej publiczności zainteresowanej dziedzictwem kulturowym i tworzenia warunków do rozwijania przedsiębiorczości kulturalnej.

W dniu 27 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się "Sądeckie kolędowanie", czyli spotkanie w świątecznym klimacie z inicjatywy Posła RP Jana Dudy i wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny.

Tradycją naszego Ogniska Muzycznego jest coroczny koncert kończący pierwszy semestr nauki. Tak było również i w tym roku. W trakcie koncertu można było wysłuchać kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów.

19 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbyło się seminarium inaugurujące projekt pn. "Skarby Górali spoza Podhala".

XXXI Gminny Przegląd Grup Kolędniczych za nami. Zaprezentowały się w trakcie niego cztery grupy kolędnicze. 

6 stycznia br. w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli odbył się pod hasłem "Niechaj prowadzi nas gwiazda". Przeszedł on z Rynku, ulicami Łącka i zakończył się w łąckim kościele parafialnym - pokłonem Trzech Króli, wspólnym kolędowaniem, a potem uroczystą Mszą Świętą odprawiona przez ks. proboszcza Czesława Noworolnika.

Składając Państwu najlepsze życzenia na nadchodzący 2023 rok, serdecznie zapraszamy na wielkie muzyczne wydarzenie - Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej wraz z solistami pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego, który odbędzie się w dniu 6 stycznia o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej. Wstęp wolny.

Wraz z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy do licznego udziału w łąckim Orszaku Trzech Króli w dniu 6 stycznia. Szczegóły na plakacie. Zachęcamy do licznego udziału. Bądźmy razem i pokolędujmy Nowonarodzonemu Dzieciątku.

Zamieszczamy wyniki Międzyszkolnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Przedstawiamy wyniki Rodzinnego Konkursu "Szopka Betlejemska", którego podsumowanie odbyło się w dniu 17 grudnia na łąckim Rynku.  

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursach związanych z tematyką i obrzędowością Świąt Bożego Narodzenia.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny na łąckim Rynku, który odbędzie się w dniu 17 grudnia od godziny 9.00. Chętnych wystawców prosimy o kontakt pod nr tel. 18 444-61-69. Ilość miejsc ograniczona, w przypadku dużej ilości zgłoszeń pierwszeństwo mają mieszkańcy gminy Łącko.

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości miały w Łącku dwudniowy wymiar.

8 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się VII Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". W konkursie wzięło udział ponad 50 uczestników.

Wójt Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku. Szczegóły na plakacie.

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny pn. "Św. Jan Paweł II - pielgrzym na krańce świata" został ogłoszony z okazji tegorocznego Dnia Papieskiego.

W ramach zakończonego projektu "Sieć na kulturę w podregionie nowosądeckim" współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (działanie 3.2. "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej") otrzymaliśmy nowy sprzęt, czyli cztery laptopy i dwa tablety, które zostaną wykorzystane do pracy, jak również w trakcie zajęć z dziećmi i młodzieżą prowadzonych przez naszą jednostkę. Projekt ten był realizowany przez Fundację Wspierania Zrównoważonego Rozwoju.

Zapraszamy i przypominamy o konkursach organizowanych przez naszą jednostkę. Szczegóły w regulaminach.

Tegoroczne Święto Owocobrania miało odbywało się w dniach 3-4 września, przy czym centralnym dniem obchodów była niedziela. Tego dnia obchody odbywały się w Amfiteatrze na Jeżowej 

Tegoroczny Rodzinny Konkurs Strachów na Wróble powrócił po dwóch latach pandemicznej przerwy.

Lekturą tegorocznego Narodowego Czytania były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Scenerią spotkania z literaturą polskiego romantyzmu stał się łącki Rynek.

Przed nami kolejna edycja Narodowego Czytania. Zachęcamy do udziału w dniu 3 września o godzinie 19.00 na łąckim Rynku. W tym roku lekturą są "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza, a wśród nich m.in. takie utwory jak Świtezianka czy Pani Twardowska. Będą z nami aktorzy Teatru Nowego z Nowego Sącza, ale będziemy również prosić Was, publiczność tego wydarzenia, o czynne włączenie się w czytanie - szczegóły podamy w trakcie imprezy. Zapraszamy!

Serdecznie zapraszmy na Festyn Rodzinny w niedzielę 21.08. na łąckim Rynku od godziny 15.00.

Serdecznie zapraszamy rodziny z gminy Łącko do udziału w konkursie na wykonanie Stracha na Wróble. Szczegóły w regulaminie.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Święta Owocobrania, które poprzedzone będzie Piknikiem nad Dunajcem.

Przypominamy o zapisach do Ogniska Muzycznego w Łącku. W roku szkolnym 2022/2023 nauka będzie odbywać się na następujących instrumentach: pianino, skrzypce, akordeon, klarnet, gitara, trąbka, a także obowiązkowo zajęcia z teorii muzyki. Zapisy i informacje pod nr tel. 18 444-61-69.

Zamieszczamy wstępny program tegorocznego Święta Owocobrania, które poprzedzone zostanie Piknikiem nad Dunajcem.

Zachęcamy do składania ofert na stoiska gastronomiczne, handlowe i promocyjne w trakcie Święta Owocobrania, które odbędzie się w 4 września 2022 r.

Zapraszamy na projekcję kina plenerowego w dniu 31.07. od godz. 21.00 na łąckim Rynku.

Ponad sto pojazdów zostało zaprezentowanych w trakcie III Zlotu Pojazdów Zabytkowych w Łącku. Przyciągnął on prawdziwe tłumy fanów motoryzacji.

Zapraszamy serdecznie wszystkich właścicieli i fanów pojazdów zabytkowych do Łącka!

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach w okresie wakacji.

Serdecznie zapraszamy na cykl koncertów w wykonaniu pedagogów i studentów 8. Małopolskiej Akademii Talentów.

21 czerwca odbyło się zakończenie i podsumowanie roku szkolnego dla uczestników warsztatów plastycznych i Grupy Teatralnej "Berecik". 

20 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Ognisku Muzycznym. Łąckie Ognisko Muzyczne od wielu już lat rozbudza u najmłodszych zamiłowanie do muzyki.

W dniach 13-15 czerwca w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbył się 37 Bajdurek - Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży, do którego zostało zakwalifikowanych 18 grup teatralnych, sposród nadesłanych i zaprezentowanych 42 spektakli z całej Małopolski.

8 czerwca świętowaliśmy Gminny Dzień Działacza Kultury. Po dwóch covidowych latach była w końcu możliwość spotkania się i integracji.

5 czerwca na łąckim Rynku odbył się Gminny Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w dniu 5 czerwca na łąckim Rynku. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

W dniu 18 maja br. odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, w którym udział wzięli uczestnicy w trzech grupach wiekowych.

W dniach od 12 do 15 maja odbyła się Druzbacka w Podegrodziu, czyli 38. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych. Wzięła w nim również udział męska grupa śpiewacza z "Górali Łąckich".

W trakcie Sądeckich Targów Książki odbyło się rozstrzygnięcie i podsumowanie konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora. Tytuł Sądecki Autor 2021 otrzymał Bronek z Obidzy Kozieński - serdecznie gratulujemy. Odbyła się również prezentacja twórców Łąckiego Klubu Literackiego.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej covidem, w dniach 7-8 maja zostało zorganizowane Święto Kwitnącej Jabłoni.

Gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Św. za Ojczyznę odprawioną w kościele parafialnym w Łącku.

27 kwietnia w GOKu w Podegrodziu odbył się XXV Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego, w którym wzięły udział dwie grupy młodsza i starsza z Grupy Teatralnej "Berecik".

Podsumowanie Gminnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych, w którym udział wzięli uczniowie wszystkich placówek oświatowych gminy Łącko.

Palma na łąckim Rynku, to znak, że Święta Wielkanocne już niebawem. W najbliższą sobotę spotykamy się na Kiermaszu, aby zaopatrzyć się w piękne, ręcznie wykonane ozdoby, w tym również małe palmy do poświęcenia, ale również smakołyki tradycyjne lub pyszne ciasta. Nie zabraknie również rękodzieła naszych ukraińskich Przyjaciół i przysmaków ich kuchni.
Nasza ponad 10-metrowa palma została wykonana na zlecenie GOKu przez Marię i Tomasza Pogwizdów z rodziną, a w jej montażu pomagali pracownicy ZGK w Łącku.

W dniu 5 kwietnia odbył się Gminny Konkurs Młodych Wokalistów, w trakcie którego odbyły się eliminacje do konkursu powiatowego.

 

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 9 kwietnia br. od godz. 9.00 na łąckim Rynku. 

27 marca w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się Ekologiczny Jarmark Regionalny zorganizowany przez fundację Po zdrowie do natury promującej markę Miodny Szlak.

Koncert Charytatywny „Łącko solidarne z Ukrainą” odbył się 20 marca w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Było to niezwykle wzruszające wydarzenie, cieszące się ogromnym zainteresowaniem licznie zgromadzonych mieszkańców Gminy Łącko.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Koncert Charytatywny "Łącko solidarne z Ukrainą", który odbędzie się w dniu 20 marca od godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Z okazji Dnia Kobiet najlepsze życzenia dla wszystkich Pań: pogody ducha, spełnienia marzeń, samych cudownych chwil,
miłości i zrozumienia składają dyrektor i instruktorzy GOK w Łącku.

W miłej atmosferze upłynął wczorajszy Gminny Dzień Kobiet, który odbył się w hali widowisko-sportowej w Łącku.

Zachęcamy do składania ofert - więcej informacji w załącznikach.

Wiemy, że czas niełatwy, ale serdecznie zapraszamy szczególnie Panie, na chwilę oddechu od rzeczywistości - Gminny Dzień Kobiet w najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej od godziny 17.00.
Zachęcamy również firmy, sklepy, wystawców, którzy zechcieliby zaoferować swoje produkty w trakcie wydarzenia do kontaktu z nami - tel. 18 444-61-69.

W dniach 9-13 lutego br. w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się Jubileuszowy 50. Góralski Karnawał organizowany przez Bukowiańskie Centrum Kultury "Dom Ludowy" oraz Gminę Bukowina Tatrzańska.

Po zimowych feriach pozostało już tylko wspomnienie, ale mamy nadzieję, że ci, którzy skorzystali z naszej oferty byli bardzo zadowoleni.

30 stycznia w kościele parafialnym w Łącku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto i Chóru Parafialnego "Zew gór".

Zebraliśmy wspólnie 31.025,16 zł + 25,37 euro i 195 forintów. Pięknie dziękujemy i kłaniamy się nisko całej społeczności Gminy Łącko. Jesteście wspaniali i macie wielkie serca ❤

„Wielkie Rzeczy uczynił mi…” to niezwykłe widowisko bożonarodzeniowe wg scenariusza Adama Szafrańca, które zostało przygotowane i przedstawione przez Grupę Teatralną „Berecik” działającą przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku i Scholkę Parafialną przy Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

6 stycznia br. w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej pod dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego. Było to niewątpliwie wielkie wydarzenie artystyczne na niezwykle wysokim poziomie.

Zgodnie z kilkunastoletnią tradycją przez Łącko przeszedł Orszak Trzech Króli, który w tym roku odbył się pod hasłem "Dzień dziś wesoły". Zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku i Parafię pw. Św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Szanowni Państwo, w dniu 6 stycznia 2022 r. organizujemy Koncert Noworoczny. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym. Aby móc wejść na koncert konieczne jest odebranie bezpłatnej wejściówki w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku. Ilość miejsc ograniczona.

Razem z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w Łącku.

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku życzą dyrektor i pracownicy GOK w Łącku.

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia, tj. w Wigilię GOK będzie nieczynny.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Świąteczny w Łącku. Było wiele stoisk, podsumowanie konkursów świątecznych i spotkanie ze Świętym Mikołajem.

W okresie przedświatecznym ogłoszone zostały: Rodzinny Konkurs "Szopka Betlejemska" (wspólnie z ZSP w Kadczy) oraz Gminny Konkurs Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych. Podsumowanie konkursów odbyło się w trakcie Kiermaszu Świątecznego w Łącku.

Zachęcamy do udziału w XXX Gminnym Przeglądzie Grup Kolędniczych, który odbędzie się 14 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.

6 stycznia na ulicach Łącka można było spotkać niezwykłego gościa - świętego Mikołaja. Spotkanie to dostarczyło wiele radości, nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny na łąckim Rynku, który odbędzie się w dniu 18 grudnia 2021 r. od godziny 9.00.

Wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Kadczy serdecznie zapraszamy do udziału w Rodzinnym Konkursie "Szopka Betlejemska".

Tegorczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku miały wyjątkowy charakter.

Wraz ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej serdecznie zapraszamy na widowisko historyczne "Partyzankcim szlakiem" 14 listopada (niedziela) na łąckim Rynku o godz. 14.30.

12 listopada br. Gminny Ośrodek Kultury w Łącku będzie zamknięty.

Wójt Gminy Łącko, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku oraz stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej serdecznie zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Szczegóły na załączonym plakacie.

W dniu 4 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się VI Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...", w którym udział wzięło ponad pięćdziesięciu uczestników.

W tym wyjątkowym czasie refleksji i zadumy nad ludzkim życiem, pamiętamy o wszystkich, którzy odeszli, a przez lata tworzyli kulturę naszego regionu... Otaczamy Was naszymi dobrymi wspomnieniami i modlitwą. Jesteście obecni w naszych sercach... 

Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat
Płomień na wietrze kołysze wiatr.
/D. Gellnerowa/

W dniach 19-21 października odbył się VII Kongres Kultury Regionów z cyklu Żywioły dziedzictwa "Woda jest kobietą". To wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich, którym szeroko pojętą kultura jest bliska. W ramach kongresu poruszane są tematy z zakresu ochrony niematerialnego dziedzictwa kulturowego, odbywają się wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty.

Na Gminny Konkurs Plastyczny z okazji Dnia Papieskiego "Św. Jan Paweł II - Nie lękajcie się" dostarczono 133 prace.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku organizuje VI Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wytypowani przez jury laureci wystąpią na Wieczorze Patriotycznym w Łącku. Informacje o konkursie zostały rozesłane do szkół gminy Łącko.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym z okazji XXI Dnia Papieskiego pod hasłem "Św. Jan Paweł II - Nie lękajcie się".

W imieniu organizatorów spotkania serdecznie zapraszamy do udziału.
Wydawnictwo Edukacyjne oraz Klub Dziennikarzy "Pod Gruszką" zapraszają na spotkanie z poetą Bronkiem z Obidzy, autorem tomiku "Weź i otwórz" wydanego w 2021 r.
Miejsce: Kraków, Klub Dziennikarzy Pod Gruszką
Data: 4.10.2021 r., godz. 18.00
Wstęp: WOLNY
Prowadzenie spotkania: prof. Bolesław Faron
Interpretacja poezji: Tadeusz Kwinta

Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców na spotkanie organizacyjne w związku z rozpoczęciem roku szkolnego w Ognisku Muzycznym dn. 8 września o godz. 16.00 w sali GOKu.

Poniżej zamieszczamy plan zajęć w Ognisku Muzycznym.

Już po raz piąty w Łącku odbyło się Narodowe Czytanie. Tegoroczną lekturą była "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej.

Zapraszamy na kolejną edycję Narodowego Czytania już w najbliższą sobotę. Tegoroczną lekturą jest "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To utwór, który w doskonały sposób łączy elementy komiczne, farsowe i tragiczne, ukazując obraz mieszczańskiej rzeczywistości początku XX w., choć przyznać należy, że większość wątków jest aktualna do dzisiaj. Rozpoczynamy o godz. 18.30 na łąckim Rynku. W przypadku deszczu - w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. Już tradycyjnie będą z nami aktorzy Teatru Nowego z Nowego Sącza. Zapraszamy!

Festyn Wakacyjny w Łącku odbył się w dniu 22 sierpnia przy wspaniałej pogodzie i w atmosferze spotkań. Można było również skorzystać z możliwości zaszczepienia się przeciwko Covid-19, a także spisać się w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań.

Serdecznie zapraszamy na Festyn Wakacyjny połączony z promocją szczepień przeciwko Covid-19.
W programie wiele atrakcji: animacje dla najmłodszych, koncert zespołu Babylon - Boney M. Cover Show, występ "Górali Łąckich", kabaret Paranienormalni oraz koncert zespołu Rompey.
Na miejscu wydarzenia dostępny będzie punkt mobilny do szczepień jednodawkowych przeciw Covid-19, a także punkt spisowy Narodowego Spisu Powszechnego.

Dzień 15 sierpnia obfitował w wiele wydarzeń. Były to: otwarcie wieży widokowej na Modyni, inscenizacja historyczna "Na partyzanckim szlaku" wraz ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Msza Św. z poświęceniem bukietów na Matkę Boską Zielną na Górze Zyndrama.

Z okazji Święta Wojska Polskiego i 101 rocznicy Bitwy Warszawskiej ok. godz. 13.00 zapraszamy na inscenizację historyczną, a o godz. 14.30 złożymy kwiaty pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Z wielką radością informujemy, że gawędziarze reprezentujący łącki region stanęli na najwyższym podium w konkursie gawędziarzy na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej. Natalka Gałysa zajęła I miejsce w kategorii dziecięcej, a Marcin Wnęk I miejsce w kategorii dorosłych. Gratulujemy!!!

1 sierpnia punktualnie o godz. 17:00 przy dźwiękach syren przypominających godzinę ,,W" odbyło się złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy pomniku na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Powstanie Warszawskie było buntem przeciwko brutalności niemieckiego okupanta i nadzieją na wyzwolenie Stolicy przed wkroczeniem Armii Radzieckiej.

Zapraszamy na kolejny seans w naszym kinie plenerowym. Komedia w gwiazdorskiej obsadzie - czterech przyjaciół w wieku 60+ wyjeżdża na wieczór kawalerski jednego z nich do osławionego Las Vegas. Co z tego wyniknie?

W najbliższą niedzielę 1 sierpnia, przypada 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Symbolicznym gestem złożenia kwiatów i zapalenia zniczy o godzinie 17.00 pod pomnikiem na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łącku, uczcimy pamięć żołnierzy i cywilów walczących przez 63 dni o wolną Polskę. Zachęcamy do udziału.

W najbliższą niedzielę zapraszamy na kolejny seans kina plenerowego o godz. 21.00. Będzie to film "Na noże" - komedia kryminalna w gwiazdorskiej obsadzie. Harlan Trombley, autor powieści kryminalnych, zostaje znaleziony martwy w swoim domu, śledztwo prowadzi przenikliwy detektyw Blanc, a podejrzanymi są członkowie rodziny pisarza, którzy uczestniczyli dzień wcześniej w jego uroczystości urodzinowej.

W niedzielny wieczór 18 lipca na łąckim Rynku odbyło się wyjątkowe widowisko - był to spektakl w wykonaniu teatru ulicznego Scena Kalejdoskop pt. "Serce Don Juana".

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy na niezwykłe widowisko w wykonaniu artystów teatru ulicznego Scena Kalejdoskop - będzie to "Serce Don Juana". Spektakl dla całej rodziny pełen takich efektów jak tańce na szczudłach, dymy, walki wręcz i inne atrakcje rozpocznie się o godz. 20.45 na łąckim Rynku.

W dniu 11 lipca odbył się już po raz drugi Zlot Pojazdów Zabytkowych pod patronatem Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny. Choć pogoda pokrzyżowała plany organizatorów, to ci, którzy przybyli mogli zobaczyć naprawdę ciekawe okazy.

Serdecznie zapraszamy właścicieli i sympatyków pojazdów zabytkowych na II Zlot w Łącku w najbliższą niedzielę od godz. 15.00. W programie dodatkowe atrakcje dla najmłodszych oraz koncert zespołu Smokey Band. Wśród właścicieli pojazdów zostaną rozlosowane upominki 🙂 Do zobaczenia 🙂

Zapraszmy na kolejną projekcję plenerowego kina w dniu 4.07.2021 r. o godz. 21.30. na łąckim Rynku. Tym razem amerykańska komedia Naga broń: Z akt wydziału specjalnego. Nietuzinkowy agent Frank Dreblin dostaje zadanie ochrony królowej Elżbiety w trakcie jej wizyty w USA.

Uwaga! W przypadku deszczu projekcja przesunięta na inny termin.

 

Zachęcamy do zapoznania się z planem wydarzeń i zajęć na wakacje.

Pod planem znajduje się zgoda rodziców/opiekunów na wyjazd.

Dzisiaj składamy najlepsze życzenia wszystkim Tatusiom z okazji Ich święta. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi, niech każdy dzień spędzony z Waszymi dziećmi będzie źródłem radości i wspólnego odkrywania świata.

23 czerwca odbędzie się zakończenie roku szkolnego 2020/21 w Ognisku Muzycznym w Łącku. Instruktorzy będą wydawać cenzurki: od godz. 14:00 - Agata Życzyńska oraz Marek Lipień, od godz. 14:30 - Mariusz Gorczowski, od godz. 15:00 - Piotr Matusiewicz. Zapraszamy serdecznie.

Na dobry początek wakacji, zapraszamy na pierwszą projekcję kina plenerowego. Polska komedia kryminalna pt. "Chłopaki nie płaczą" to historia dwóch przyjaciół Kuby i Oskara, którzy na skutek zbiegu dziwnych okoliczności zostają wplątani w sam środek afery gangsterskiej.

W dniach 15-17 czerwca w Małopolskim Centrum Kultury Sokół odbył się 36. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek", wzięła w nim udział Grupa Teatralna "Berecik" z przedstawieniem "Wada serca". 

Było kolorowo i radośnie, i były życzenia od władz samorządowych i organiatorów. Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspólną zabawę z animatorkami i w trakcie licznych konkursów oraz na zjeżdżalni. Nasze podziękowania kierujemy do OSP Łącko OSP Maszkowice i OSP Czerniec za przygotowanie wielu ciekawych atrakcji. W sobotę 5 czerwca razem z Kołem Wędkarskim w Łącku, dzieci wzięły udział w akcji zarybiania Dunajca.

Drogie Dzieci, dzisiaj Wasze święto, życzymy Wam wiele radości, uśmiechu, niech każdy dzień będzie szczęśliwy i przynosi nowe ciekawe doświadczenia, z których będziecie czerpać garściami do dorosłego życia. Cudownego dnia!! I zapraszamy na atrakcje, które przygotowaliśmy dla Was wraz z wieloma partnerami akcji pn. Gminny Dzień Dziecka już w najbliższą sobotę i niedzielę 🙂

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka - pierwsze atrakcje już w sobotę 5 czerwca, zaś główne świętowanie 6 czerwca od godz. 15.00. Zapraszamy!

Realizując obowiązek wynikający z Kodeksu Pracy związany z oddaniem dnia wolnego za święto przypadające w sobotę tj. 1 maja 2021 r.  informujemy, że w dniu 4 czerwca 2021 r. Gminny Ośrodek Kultury w Łącku będzie nieczynny.

Kochane Mamy, dzisiaj Wasze święto. Życzymy Wam dużo uśmiechu, dobrego zdrowia, wielu szczęśliwych chwil, a dzisiaj samych pięknych, z serca płynących życzeń od Waszych dzieci. Dziękujemy za to, że jesteście ❤

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który w tym roku odbędzie się w formie oceny nadesłanych nagrań.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Kapliczki i krzyże przydrożne naszej Gminy". Prosimy o przesyłanie zdjęć i opisów na nasz adres mailowy, najlepsze prace nagrodzimy, zaś pełna galeria znajdzie się na naszym FB.

Ze względu na ograniczenia pandemicznie tegoroczne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały skromny wymiar.

Zapraszamy do symbolicznego uczczenia 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja poprzez złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łącku ok. godz. 10.15 w dniu rocznicy.

Zachęcamy również do obserwacji naszego profilu na fb, gdzie opublikujemy okolicznościowy filmik.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. W Łącku zadbaliśmy o naszą planetę poprzez sprzątanie miejsc naszego wspólnego wypoczynku w dniu 24 kwietnia.

Oto są - wyniki naszego Internetowego Konkursu Palm Wielkanocnych. Dziękujemy i gratulujemy wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom naszego konkursu. Laureaci otrzymają nagrody główne i dyplomy, zaś wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia i dyplomy. Będzie można je odbierać w GOKu od 12.04.
Dziękujemy też naszej ekspertce - Pani dr Katarzynie Ceklarz za wnikliwą analizę nadesłanych prac i dokonanie oceny.

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości

życzą

dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku Józef Strączek

wraz z pracownikami

"Pasja oczami Marii Magdaleny" to widowisko, które udało się zrealizować we współpracy z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Gminy Łącko cieszył się Internetowy Konkurs Palm. Zostały nadesłane 53 prace.

Palma na łąckim Rynku to widoczny znak, że Święta Wielkanocne coraz bliżej. Palma została wykonana przez Marię i Tomasza Pogwizdów z Obidzy, a przy mocowaniu jej na płycie Rynku pomagali nam pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Internetowym Konkursie Palm Wielkanocnych.

Drodzy Panowie, dzisiaj Wasze święto, z tej okazji życzymy Wam zdrowia, realizacji najciekawszych zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności, a w trakcie całego dzisiejszego dnia wielu uśmiechów i miłych słów od Pań - instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Drogie Panie, w dniu Waszego święta, życzymy dużo szczęśliwych chwil, pięknych życzeń, które będą mogły się spełnić, a nade wszystko tego, aby Dzień Kobiet trwał cały rok - dyrektor i instruktorzy Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Z przyczyn niezależnych od organizatorów Gminny Dzień Kobiet w Łącku zostaje odwołany. Przepraszamy!

Z radością informujemy, że przystępujemy do realizacji zadania grantowego pn. Zachowanie dziedzictwa lokalnego i tożsamości regionalnej poprzez zakup wyposażenia do Izby Regionalnej w Łącku, na które otrzymaliśmy dofinansowanie ze środków EFRROW otrzymanych w ramach projektu grantowego pt. „Zachowanie dziedzictwa lokalnego na obszarze działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Brama Beskidu” w ramach Poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Kochani, dziękujemy pięknie! Mimo pandemicznego czasu udało nam się zebrać 24.379,61 zł oraz waluta obca (euro, dolary kanadyjskie,kuny), do tego jeszcze dojdzie kwota z e-skarbonki i aukcji allegro. Dziękujemy również tym, którzy zdecydowali się na zakup unikatowych gadżetów WOŚP bezpośrednio w sztabie, osiągnęliśmy z tego kwotę 3800 zł! 😍

Wzorem lat ubiegłych w tym roku również włączamy się w organizację 29 Finału WOŚP w Łącku. Zachęcamy do zapoznania się z działaniami jakie prowadzi Sztab WOŚP w Łącku za pośrednictwem fb. 

Dziękujemy wszystkim za przesłane prezentacje i kolędy w ramach tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Łącku.

Jutro Święto Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Ze względu na obowiązująca kwarantannę narodową nie spotkamy się na tradycyjnym Orszaku. Chcemy jednak wspólnie z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zachęcić do celebrowania tej uroczystości w domach. W naszym kościele będą do zabrania korony, naklejki orszakowe oraz śpiewniki.

Zdrowych, spokojnych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia

oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2021

życzą dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku Józef Strączek

wraz z pracownikami.

W dniu 19 grudnia w zachowanym reżimie sanitarnym odbył się Kiermasz Świąteczny oraz podsumowanie Rodzinnego Konkursu "Szopek Betlejemskich".

Już jutro zapraszamy w reżimie sanitarnym na Kiermasz Świąteczny od godz. 9.00 na łąckim Rynku. O godz. 11.00 pojawi się wyjątkowy Gość, a także odbędzie się podsumowanie Rodzinnego Konkursu "Szopka Betlejemska" i wręczenie nagród, będzie można obejrzeć wszystkie prace na wystawie. Do zobaczenia! Pamiętajmy jednocześnie o dbaniu o siebie i innych stosując się do obowiązujących zasad.

"A my gramy... od 1947 roku" Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka. Stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny realizuje zadanie pod takim właśnie tytułem, w ramach którego została zakupiona tuba B dla potrzeb orkiestry oraz przygotowany krótki film promujący działalność orkiestry. Projekt zrealizowany przez stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Łącko.

W Wigilię Gminny Ośrodek Kultury w Łącku będzie nieczynny w związku z odbiorem dnia wolnego za drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (św. Szczepana), przypadający w sobotę.

Z wielką radością informujemy, że spektakl Grupy Teatralnej "Berecik" O Bidzie i złotych jabłkach" został nagrodzony przez profesjonalne jury Internetowego Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" II miejscem i nagrodą finansową!!! Jury obradowało w składzie: ILONA STANASZEK - główny specjalista ds. teatru MCK SOKÓŁ Nowym Sączu - przewodnicząca, ANNA LENCZEWSKA - aktorka, JANUSZ MICHALIK - specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ Nowym Sączu, JACEK MILCZANOWSKI - aktor, reżyser, autor, scenograf.

Zapraszamy wystawców do zapisów na Kiermasz Świąteczny (w obowiązującym reżimie sanitarnym) na łąckim Rynku w dniu 19.12.2020 r. - tel. 18 444-61-69.

W nawiązaniu do tradycji lat poprzednich, wspólnie z ZSP w Kadczy, w tym roku inaczej, bo w rodzinnym wydaniu zapraszamy do udziału w konkursie "Szopka Betlejemska".

Z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek za pośrednictwem fb został ogłoszony konkurs plastyczny pn. "Moja ulubiona postać bajkowa". Na konkurs wpłynęło ponad 30 pięknych kolorowych prac.

11 listopada 2020 r. obchodziliśmy 102. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tegoroczne obchody ze względu na pandemię miały skromniejszy charakter niż we wcześniejszych latach.

11 listopada będziemy świętować 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią tegoroczne obchody będą mieć inny charakter. Wraz z parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy do wspólnego przeżywania Narodowego Święta Niepodległości. O 10.45 delegacje w imieniu wszystkich mieszkańców naszej Gminy złożą kwiaty pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. O 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za naszą Ojczyznę w łąckim kościele, będzie ona również transmitowana w internecie. Niech jednym ze znaków naszego świętowania będzie wywieszenie narodowych flag. Zachęcamy również do śledzenia naszego fb, gdzie opublikowany zostanie filmik z udziałem uczniów Ogniska Muzycznego i Grupy Teatralnej Berecik przygotowany na to właśnie święto.

Drodzy Państwo - rodzice, uczniowie Ogniska Muzycznego, uczestnicy zajęć i prób. W związku z wprowadzonymi wczoraj obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się Covid-19 zawieszamy wszystkie zajęcia do 29 listopada 2020 r. Dbajmy o siebie nawzajem. Życzymy wszystkim dużo zdrowia i do zobaczenia.

Z wielką radością informujemy, że spektakl "O Bidzie i złotych jabłkach" wg Marii Kownackiej w wykonaniu naszej Grupy Teatralnej "Berecik" został zakwalifikowany na Jubileuszowy 35. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży "Bajdurek" online. Jeżeli Wam się spodobał nasz spektakl, to mamy nadzieję, że pomożecie nam zawalczyć o nagrodę publiczności...

Zbiory naszej Izby Regionalnej wzbogacą się o niezwykle ciekawe dokumenty podarowane przez prof. Juliana Dybca,  a także przez p. Aleksandrę Danikiewicz za co wyrażamy serdeczne podziękowania.

Przedstawiamy wyniki Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji XX Dnia Papieskiego i setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły pn. "Śladami św. Jana Pawła II po Małopolsce".

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w Konkursie Plastycznym z okazji XX Dnia Papieskiego i setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. 

Webinarem o łąckich sadach zakończyliśmy nasz udział w projekcie "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

11 września odbyło się ostatnie seminarium z cyklu "Poznaj Górala spoza Podhala - Część 5: Skarby Górali – nowoczesna oferta turystyczno-edukacyjna” w auli Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie w ramach trzyletniego projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

Już jutro spotykamy się w Krakowie, aby podsumować nasz trzyletni projekt "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski". Bądźcie z nami online. Relacja będzie dostępna na fb Skarby Górali. Do zobaczenia!

W dniu 5 września miała miejsce kolejna edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą była "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

Uwaga Uczniowie i Rodzice Ogniska Muzycznego w Łącku. Ze względu na sytuację pandemiczną ogólnego spotkania nie będzie. Nie będzie również w bieżącym roku szkolnym zajęć śpiewu.
Zapraszamy na spotkania z instruktorami wg następującego harmonogramu:

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja Narodowego Czytania, którego tegoroczną lekturą jest "Balladyna" Juliusza Słowackiego. Zapraszamy do udziału w tym roku wyjątkowo, bo w formie transmisji online, za pośrednictwem naszego fb od godz. 17.00.

1 września symbolicznym złożeniem kwiatów i zapaleniem zniczy uczciliśmy pamięć żołnierzy i ofiar cywilnych II wojny światowej.

Jutro przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej...
1 września o godz. 15.00 pod pomnikiem uczcimy pamięć żołnierzy, którzy walczyli i ginęli na wszystkich frontach tej wojny, cywili, maltretowanych w obozach koncentracyjnych, miejscach tortur, rozstrzeliwanych na ulicach... zachęcamy do chwili zadumy.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju, a w szczególności na terenie naszego powiatu jesteśmy zmuszeni odwołać tegoroczne Święto Owocobrania.

Do konkursu zostało przesłanych 45 prac. Nagrody główne otrzymują: Anna Gromala, Krystyna Sukiennik, Małgorzata Zygadło z córką Ritą oraz Maria Wnęk. Serdecznie gratulujemy! Dla wszystkich pozostałych mamy również nagrody za udział i pamiątkowe dyplomy, które będą do odbioru od poniedziałku 24 sierpnia. Dziękujemy Pani etnograf Katarzynie Ceklarz za profesjonalną opinię i ocenę.

Konkurs został zorganizowany online w dniach 3-10 sierpnia za pośrednictwem strony internetowej i facebooka Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Na konkurs zostało przesłanych 25 zdjęć wykonanych przez 13 uczestników ocenianych w trzech kategoriach wiekowych.

Dzisiaj poprzez symboliczne złożenie kwiatów oraz chwilę ciszy, w imieniu społeczności naszej gminy, oddaliśmy z delegacjami hołd i uczciliśmy pamięć poległych w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku oraz 100-lecie Bitwy Warszawskiej.

Zbliża się Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny nazywane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. W związku z tym zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym pn. "Bukiety na Zielną”.

Miło nam poinformować, że podczas 51 Festiwalu Folkloru Górali Polskich On-line w Żywcu, nasza kapela zespołowa zdobyła III miejsce w konkursie kapel.

Gratulacje serdeczne dla naszych muzykantów!!! Kapela zagrała w składzie (od prawej): Dawid Golonka, Mateusz Kulasik, Dominik Gorczowski i Tomasz Gromala.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym "Suśnie".

Dzisiaj o godzinie 17.00 w całej Polsce zawyły syreny....- 76. rocznica Powstania Warszawskiego.
Godzina "W" jak wolność 1 sierpnia 1944 r. była czasem, w którym na nowo wybuchły wraz z powstańczymi seriami stenów, nadzieje Polaków na pokonanie znienawidzonego hitlerowskiego okupanta.
W Łącku również symbolicznie poprzez złożenie kwiatów i chwilę ciszy w imieniu mieszkańców naszej gminy, uczciliśmy pamięć walczącej Warszawy.

Jutro obchodzić będziemy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, wielkiego zrywu zbrojnego Polaków przeciwko niemieckiemu okupantowi. Z tej okazji zapraszamy na symboliczne złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00, czyli godzinie W, która w 1944 stała się godziną rozpoczęcia walki o wolność (zdj. Obraz Kamyq z Pixabay).

 

Zapraszamy na kolejny seans w kinie plenerowym na łąckim Rynku w dniu 1 sierpnia o godz. 21.00.

W minioną sobotę mieliśmy okazję zaprezentować szerokiemu gronu odbiorców łącką muzykę, jak również przybliżyć jej specyfikę, piękno oraz życiorysy ciekawych muzykantów.

Może tym razem pogoda pozwoli nam się spotkać na plenerowym kinie... Zapraszamy w najbliższą sobotę do łąckiego Rynku na 21.00.

Zapraszamy już w najbliższą sobotę od godz. 11.00 na webinar pt. "Ej, łącka muzycko!" realizowany na żywo z naszego Gminnego Ośrodka Kultury.

W niedzielę 19 lipca bawiliśmy się rodzinnie na łąckim Rynku. Były wspólne tańce, konkursy, gra terenowa, bańki mydlane i balonowe zoo.

Zapraszamy na rodzinną zabawę w najbliższą niedzielę 19 lipca od godz. 16.00 na łąckim Rynku. W przypadku deszczu zapraszamy do hali widowiskowo-sportowej.

Zapraszamy na kolejne kino plenerowe 11 lipca o godz.21.30 na łąckim Rynku. W przypadku deszczu projekcja odbędzie się w innym terminie.

W dniach od 5-11 lipca odbędą się w Łącku kursy muzyczne w ramach 6. Małopolskiej Akademii Talentów. Zachęcamy do uczestnictwa w koncertach w ramach tego wydarzenia.

W związku z trwającą cały czas epidemią koronawirusa przygotowujemy ofertę zajęć wakacyjnych i dodatkowych atrakcji dla dzieci.

W minioną sobotę 27 czerwca odbyła się kolejna projekcja plenerowego kina. Tym razem "Mission: Impossible - Rogue Nation". Dziękujemy za wspólny wieczór.

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie w kinie plenerowym na łąckim Rynku. Rozpoczynamy o godz. 21.30, a na dużym ekranie projekcja "Mission: Impossible - Rogue Nation".

W przypadku deszczu, spotkamy się w innym terminie.

Zakończenie roku szkolnego w Ognisku Muzycznym.
Ze względu na epidemię będzie miało ono w tym roku zupełnie inny wymiar. Zapraszamy na indywidualne spotkanie z nauczycielami w dniu 24 czerwca 2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku wg następującego harmonogramu:
- klasa skrzypiec Pani Agaty Życzyńskiej - godz. 13.30
- klasa gitary, akordeonu, klarnetu Pana Piotra Matusiewicza - godz. 14.00
- klasa trąbki i instrumentów dętych Pana Marka Lipienia - godz. 14.30.
- klasa pianina Pana Mariusza Gorczowskiego - godz. 15.00.
Przypominamy o reżimie sanitarnym: obowiązują maseczki ochronne oraz zachowanie dystansu.

13 czerwca na płycie łąckiego Rynku zainaugurowaliśmy kino plenerowe.

Już w najbliższą sobotę 13 czerwca zapraszamy do kina plenerowego na film pt. "Iluzja". Projekcja rozpocznie się o godz. 21.00.

Zachęcamy do zapoznania się z procedurami bezpieczeństwa w związku z COVID-19, jakie obowiązują w Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku.

Gwara Górali Łąckich w sieci - pod takim hasłem odbywała się tegoroczna edycja Gminnego Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych.

Konkurs został zorganizowany online w dniach 11-18 maja i ogłoszony za pośrednictwem strony internetowej i facebooka Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku. Na konkurs zostały przesłane 32 zdjęcia wykonane przez 16 uczestników ocenianych w trzech kategoriach wiekowych.

Najlepsze życzenia dla wszystkich tworzących i współtworzących kulturę.

Zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym pn. "W starym sadzie..."

Od 12 marca br. odpowiednimi przepisami została zawieszona działalność edukacyjna w placówkach oświatowych oraz wychowawczo-opiekuńczych, wprowadzono również ograniczenia związane m.in. z organizacją imprez i prowadzeniem działalności kulturalnej. W Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku musieliśmy się również dostosować do panującej sytuacji. Przenieślimy większość naszych działań do internetu i zapraszamy!

W tym roku inaczej niż zwykle obchodziliśmy 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, bez uroczystych gminnych obchodów. Z tej jednak okazji wraz z delegacjami złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz opublikowaliśmy filmik o tym historycznym wydarzeniu.

Mimo panującej pandemii muzycy orkiestry dętej z Łącka ćwiczą swój warsztat.

W związku z epidemią koronawirusa i zgodnie z decyzją polskiego rządu odnośnie imprez masowych - tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni jest odwołane.

Kochani, ogłaszamy kolejny konkurs – Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Tym razem dla chętnych mniej stresu, bo wybraną przez siebie prezentację należy nagrać w zaciszu domowym i przesłać na naszego maila: gok@lacko.pl za pośrednictwem np. wetransfer.com do 15 maja br.

Zdrowych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym wspólnym konkursie z Forum mieszkańców Gminy Łącko. Zamieszczamy wyniki konkursu.

Mimo stanu epidemii tradycja została zachowana. W łąckim Rynku stoi piękna palma wykonana przez Marię i Tomasza Pogwizdów z Obidzy. Dziękujemy pracownikom Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku za pomoc, a grupie Szyjemy maseczki, okolice Łącka za zadbanie o nasze zdrowie i kolorowe jak palma maseczki.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii na terenie całego kraju

od 12 marca br. do odwołania Gminny Ośrodek Kultury w Łącku funkcjonuje w ograniczonym zakresie, nie będzie zajęć Ogniska Muzycznego, kółek zainteresowań oraz prób zespołu i orkiestry.

8. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich Posiady Teatralne na Orawie odbyły się w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce w dniach 8-10 marca.

Już po raz trzeci w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Kobiet, na którym spotkały się panie z naszej gminy, aby w dniu swojego święta miło spędzić czas.

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Gminnego Dnia Kobiet pod hasłem "Baby rządzą" w dniu 8 marca od godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

29 lutego w Remizie OSP w Łącku odbyło się drugie seminarium z cyklu "Poznaj Górala spoza Podhala" organizowane w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

Grupa Teatralna "Berecik" przygotowuje w ramach warsztatów teatralnych kolejny spektakl pt. "Życie jak teatr".

Zapraszamy na kolejne seminarium w ramach projektu pn. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski", które odbędzie się w dniu 29 lutego od godz. 10.00 w Remizie OSP w Łącku.

Pod koniec października 2019 roku Orkiestra otrzymała propozycję uczestnictwa we wspólnym projekcie koncertów kolędowo - pastorałkowych wraz z Młodzieżowym Zespołem Promyczki Dobra z Nowego Sącza i ta propozycja została przyjęta.

Zakończył się czas zimowych ferii i chociaż śniegu nie było, to na brak atrakcji dzieci i młodzież, którzy skorzystali z oferty Gminnego Ośrodka Kultury nie mogli narzekać.

23 stycznia odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie zimowe.

 

12 stycznia w całej Polsce, ale i w wielu miejscach na świecie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dla dziecięcej medycyny zabiegowej. 28. Finał WOŚP w Łącku odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

10 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się XXX Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

Już tradycyjnie 6 stycznia ulicami Łącka przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku przy współpracy z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku.

Już za nami Koncert Noworoczny, otwierający 2020 r. Odbył się on 5 stycznia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w dniu 5 stycznia 2020 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2020 życzą dyrektor i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku.

Już po raz czwarty tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny. 

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w dniu 21 grudnia 2019 r. w łąckim Rynku od godz. 9.00.

Poniżej zamieszczamy protokół z Gminnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych.

7 grudnia w hotelu Perła Południa w Rytrze odbyło się pierwsze z seminariów podsumowujących projekt "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski", realizowany również przez Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

18 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się wieczór autorski Marzeny Setlak i Mariusza Obrzuda połączony z promocją ich książki pt. "Przemalowani".

18 listopada (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszamy do sali GOK na Wieczór Autorski Marzeny Setlak i Mariusza Obrzuda oraz promocję ich wspólnego tomiku pt. "Przemalowani".

Gminne obchody 101 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę miały w Łącku bardzo uroczysty charakter.

6 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbyła się piąta edycja Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...".

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego z okazji Dnia Papieskiego pod hasłem "Wstańcie, chodźmy".

W dn. 28-29 września odbyła się 35. Babiogórska Jesień w Zawoi zorganizowana przez Babiogórskie Centrum Kultury.

W dniach 27-28 września w Centrum Kultury i Sztuki w Starym Sączu odbył się po raz pierwszy Festiwal Teatralny "Kawka". Uczestniczyła w nim Grupa Teatralna "Berecik".

21 września odbyła się parafialna pielgrzymka na Jasną Górę, wśród licznej grupy parafian, wzięła w niej udział również Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

W wieczornym klimacie odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania w Łącku. W tym roku tematem były Nowele Polskie.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie w najbliższą sobotę 7 września   o godz. 19.00 na łąckim Rynku, którego tematem są polskie nowele.

Tegoroczne Święto Owocobrania zorganizowane zostało w dniu 1 września. Rozpoczęło się więc od upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej i złożenia wiązanek kwiatów pod tablicą upamiętniającą mieszkańców naszej gminy, którzy zginęli w trakcie tej najokrutniejszej z wojen. Zabrzmiały również dźwięki utworu „Śpij kolego”.

Serdecznie zapraszamy na Święto Owocobrania w dniu 1 września w Łącku.

Niedzielne popołudnie 11 sierpnia upłynęło w Łącku pod znakiem doskonałej zabawy. Stało się to w trakcie Festynu Rodzinnego w stylu Dzikiego Zachodu.

W dniach 27-30 lipca odbył się 50 Festiwal Folkloru Górali Polskich. Zespół Regionalny "Górale Łąccy" zaprezentował na nim program zatytułowany "Niesomy ograbek". 

W dniu 4 sierpnia na łąckim Rynku odbył się spektakl pt. "Kamienny" w wykonaniu Krakowskiego Teatru Ulicznego "Scena Kalejdoskop".

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny do udziału w trzeciej edycji Rodzinnego Konkursu Strachów na Wróble pn. "Nie taki strach straszny..." Tradycyjnie wszystkie strachy staną się ozdobą Święta Owocobrania w dniu        1 września, wtedy również nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Zapraszamy do udziału. Szczegóły w regulaminie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne i promocyjne.

Uprzejmie informujemy, że wzorem lat ubiegłych organizujemy w okresie wakacyjnym wycieczki do różnych ciekawych miejsc. W załączniku umieszczamy zgodę na wyjazd do podpisania przez rodziców, która jest konieczna, aby dziecko mogło w wycieczce uczestniczyć.

3 lipca (środa) serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Figur z Krakowa pt. "Maleńskie Królestwo Królewny Aurelki" o godz. 13.00

W dniu 30 czerwca odbył się I Zlot Pojazdów Zabytkowych pod patronatem Wójta Gminy Łącko Jana Dziedziny. W wydarzeniu tym zaprezentowanych zostało blisko 100 pojazdów.

W dniach 21-23 odbyły się w Łącku Świętojańskie Dni Rodzin zorganizowane przez Parafię w Łącku. Wsparcia temu wydarzeniu udzielił również Gminny Ośrodek Kultury.

15 czerwca odbył się Piknik Rodzinny nad Dunajcem zorganizowany przez Urząd Gminy Łącko, w trakcie którego swoje stoiska zaprezentowały wszystkie gminne jednostki. 

15 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury. 

W dniach 13-14 czerwca odbyły się zakończenia roku dla uczestników warsztatów plastycznych, Grupy Teatralnej "Berecik" i Ogniska Muzycznego.

9 czerwca w Bychawie odbyła się 22 Międzynarodowa Gala Młodzieżowych Orkiestr Dętych. Udział w nim wzięła jako gość specjalny Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka.

8 czerwca w ZSP w czarnym Potoku odbyła się niezwykle sympatyczna uroczystość - 10-lecie Szkolnego Zespołu Regionalnego "Czarny Potoczek".

Wspaniała zabawa i wiele atrakcji towarzyszyło uczestnikom Gminnego Dnia Dziecka, który odbył się 3 czerwca w Amfiteatrze na Jeżowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka dnia 3 czerwca od godz. 10.00 w Amfiteatrze na Jeżowej. W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Niezwykle kolorowy i radosny był weekend 11-12 maja w Łącku, w trakcie którego odbywało się doroczne Święto Kwitnącej Jabłoni – największa impreza w regionie.

Święto Konstytucji Trzeciego Maja zostało połączone z Gminnym Dniem Strażaka.

1 maja w Sądeckim Parku Etnograficznym odbyła się inscenizacja pt. Wesele Górali Łąckich. Projekt ten obejmował kilka wydarzeń. 

Serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja, które rozpoczną się od godz. 14.30. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

27.04. obchodziliśmy uroczyście 50 rocznicę śmierci Tadeusza Moryto - dyrygenta chóru "Zew gór", założyciela Orkiestry Dętej i Ogniska Muzycznego w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do sądeckiego skansenu na inscenizację zatytułowaną Wesele Górali Łąckich w wykonaniu Zespołu Regionalnego Górale Łąccy z Łącka.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku wraz ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej i Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku serdecznie zapraszają na obchody 50 rocznicy śmierci Tadeusza Moryto - założyciela orkiestry i chóru, a także Ogniska Muzycznego w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Międzyszkolnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych.

W dniu 8 kwietnia Grupa Teatralna "Berecik" wzięła udział w Powiatowym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

4 kwietnia 2019 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który jednocześnie dla najlepszych jest przepustką na ogólnopolski konkurs "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 13 kwietnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 23 marca w sali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się spotkanie góralsko-lachowskie. W imprezie uczestniczyła premier Beata Szydło.

14 marca w Remizie OSP w Łącku odbył się XX Gminny Konkurs Młodych Wokalistów oraz eliminacje rejonowe do XXIV Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów. 

W dniach 8-10 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się Posiady Teatralne na Orawie, czyli 7. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich organizowane przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" i Orawskie Centrum Kultury. W tegorocznej edycji wzięło udział 20 grup z całej Małopolski.

W dniu 10 marca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Kobiet pn. Baby rządzą.

Wójt Gminy Łącko, Stowarzyszenie Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej i Gminny Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na Gminny Dzień Kobiet w dniu 10 marca od godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

27 lutego w Szkole Podstawowej w Zagorzynie odbyło się Spotkanie z Poezją Marzeny Setlak i Joanny Klimczak.

W dniach 14-16 lutego odbył się po raz 47. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Gminna Biblioteka Publiczna w Łącku - filia w Zagorzynie oraz Szkoła Podstawowa w Zagorzynie serdecznie zapraszają na Spotkanie z Poezją Marzeny Setlak i Joanny Klimczak w dn. 27 lutego o godz. 13.30 w Szkole Podstawowej w Zagorzynie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne, promocyjne oraz wesołe miasteczko. 

27 stycznia w łąckim kościele odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka pod dyr. dr. hab. Stanisława Strączka. 

Już w najbliższą niedzielę, 27 stycznia, serdecznie zapraszamy na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka pod dyrekcją dr. hab. Stanisława Strączka, w kościele parafialnym w Łącku o godz. 15.00. 

Zapraszamy do zapoznania z programem na Ferie zimowe 2019.

 

29.894,06 zł to deklarowana kwota zbiórki w ramach 27 Finału WOŚP w Łącku. 

W dniu 11 stycznia odbył się 29. Gminny Przegląd Grup Kolędniczych w sali GOK w Łącku. 

W dniu 9 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku. 

Orszak Trzech Króli w Łącku był piękną manifestacją wiary i radości. Zorganizowany został wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury. 

Koncert Noworoczny w Łącku przeszedł już do historii. To była prawdziwa muzyczna uczta, którą zagwarantowali mieszkańcom Orkiestra Reprezntacyjna Straży Granicznej pod kierunkiem ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego oraz soliści. 

Wraz z parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku serdecznie zapraszamy na Orszak Trzech Króli w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Ruszamy z łąckiego Rynku. 

Serdecznie zapraszamy na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza po dyrekcją ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego w dniu 5 stycznia 2019 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku. 

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem Dyrektora GOK w Łącku w dniu 24.12.2018 Ośrodek Kultury będzie nieczynny. Dzień ten zostanie odpracowany w dn. 22.12.2018.

W dniu 25 listopada odbyło się sympozjum "Nasza Niepodległa" zorganizowane przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Rozstrzygnięty został Międzyszkolny Konkurs "Szopka Betlejemska" zorganizowany wspólnie przez ZSP w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

„Na szlakach historii” pod takim hasłem odbyło się widowisko historyczne na łąckim Rynku.  Zgromadziło ono wielu zainteresowanych historią naszego regionu, ukazaną w nowej atrakcyjnej formie.

Serdecznie zapraszamy na widowisko historyczne "Na szlakach historii" w Łącku w najbliższą niedzielę 18 listopada od godz. 13.00 w łąckim Rynku.

Niezwykle uroczysty charakter miały gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Kończymy realizację zadania pn. "Naso łącko tradycja - Wesele Łąckie" dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura - Interwencje 2018. EtnoPolska".

Informacja o grancie realizowanym przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Łąckiej.

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dn. 10-11 listopada. 

Spektakl "Dziady" cz. II wg Adama Mickiewicza w wykonaniu Grupy Teatralnej "Berecik" działającej przy GOK w Łącku zapoczątkował obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości w Gminie Łącko. 

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku zaprasza do składania ofert na realizację widowiska historycznego w Łącku. 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy czwartek do Remizy OSP w Łącku o godz. 18.00 na spektakl pt. "Rokcy Babloa" Teatru Alatyr. Wstęp wolny.

/zdj. Artur Wacławek/

W dniach 13-14 października w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy zs. w Trzcianie, odbył się 34. Ogólnopolski Konkurs Tradycyjnego Tańca Ludowego zorganizowane przez owe centrum oraz Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

Promieniowanie Ojcostwa, pod takim hasłem odbył się Dzień Papieski w Łącku. Uroczysty koncert rozpoczął się w łąckim kościele o godz. 15.00 zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku i Gminny Ośrodek Kultury.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Miedzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego z okazji XVIII Dnia Papieskiego pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". 

Razem ze stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej zapraszamy do udziału w rodzinnym konkursie literackim
"Moja rodzinna opowieść - Na stulecie Niepodległej"

Dnia 5 września odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 w Ognisku Muzycznym w Łącku. W zajęciach uczestniczyć będzie blisko 80 uczniów.

8 września wieczorem na łąckim Rynku odbyło się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w ramach ogólnopolskiej akcji odbywającej się pod patronatem Pary Prezydenckiej.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" w dniu 8 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Łąckie Święto Owocobrania to niezwykle barwa impreza, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Tegoroczna edycja tego wydarzenia miała dwudniowy wymiar.

W dniach 19-26 sierpnia z Zakopanem odbyła się jubileuszowa, bo pięćdziesiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Serdecznie zapraszamy na Święto Owocobrania, w tym roku w dwudniowej wersji, 1-2 września 2018 r. Szczegóły na plakatach.

W dn. 27-31 lipca odbył się 49 Festiwal Górali Polskich w Żywcu. Wzięli w nim również udział Górale Łąccy prezentując obrzęd Wesela Łąckiego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne w trakcie tegorocznego Święta Owocobrania w dn. 2 września w Łącku.

W niedzielę 15 lipca na łąckim Rynku odbył się Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", który wśród licznie przybyłych mieszkańców i turystów cieszył się dużym zainteresowaniem.

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy od godz. 13.00 na łącki Rynek na Plener Artystyczny "Twórczo w Łącku", w trakcie którego będzie można przyjrzeć się pracy naszych artystów, spróbować swoich sił np. w malarstwie, haftowaniu, czy rzeźbie, dla najmłodszych przewidziane są świetne warsztaty pn."Co w trawie piszczy", zaś koło godziny 15.00 zaprezentują się Chór Parafialny "Zew Gór", kapela oraz Zespół Regionalny "Górale Łąccy". W przypadku deszczu impreza odbędzie się w hali sportowej. Zapraszamy!!!

30 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury, na którym spotkali się twórcy, poeci, kierownicy i członkowie zespołów, przedstawiciele stowarzyszeń, sponsorzy, ludzie związani z szeroko pojętą branżą kulturalną.

Zapraszmay do zapoznania się z programem na wakacje 2018. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 19 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku w Ognisku Muzycznym w Łącku. Placówka ta funkcjonuje na naszym terenie już od 59 lat i u najmłodszych mieszkańców gminy Łącko rozbudza zamiłowanie do muzyki.

W dn. 13 czerwca 2018 r. w kościele św.Krzyża w Warszawie odbyła się msza pogrzebowa za duszę śp. Prof. Stanisława Moryto - wybitnego łąckowianina, muzyka i kompozytora. Jego doczesne szczątki spoczęły na cmentarzu wojskowym na Powązkach.

To była prawdziwa eksplozja radości i zabawy w Amfiteatrze na Jeżowej w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka 4 czerwca od godz. 10.00 w Amfiteatrze na Jeżowej.

Kolejne Święto Kwitnącej Jabłoni w Łącku przeszło już do historii. Tegoroczne wydarzenie odbyło się przy pięknej słonecznej pogodzie i w atmosferze dobrej zabawy.

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w organizacji ruchu w trakcie tegorocznego Święta Kwitnącej Jabłoni.

Wójt Gminy Łącko oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zapraszają na Święto Kwitnącej Jabłoni w dn. 12-13 maja pod honorowym patronatem Wojewody Małopolskiego Piotra Ćwika i Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy. 

Witaj Maj, Trzeci Maj.... - dzisiaj uroczyście obchodziliśmy w Łącku Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja, była to jednocześnie inauguracja obchodów 100-lecia Niepodległości w naszej gminie.

W dniu 25 kwietnia odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, stanowiąca etap regionalny eliminacji na Sabałowe Bajania, czyli Ogólnopolski  Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków, Drużbów i Starostów Weselnych w Bukowinie Tatrzańskiej.

W dniach 21-22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyły się po raz dziesiąty Pogórzańskie Gody, czyli Małopolski Konkurs Obrzędów, Obyczajów i Zwyczajów Ludowych. 

Zespół Regionalny "Górale Łąccy" nagrywa swoją kolejną płytę.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych, który stanowi etap regionalny eliminacji do Ogólnopolskiego Konkursu Gawędziarzy "Sabałowe Bajanie" w Bukowinie Tatrzańskiej. 

W dniu 5 kwietnia w CKiS im. Ady Sari w Starym Sączu odbył się Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka.

W dniu 24.03. 2018 r  na płycie łąckiego rynku odbył się Kiermasz Wielkanocny, który podobnie jak poprzednie cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

Poniżej zamieszczamy wyniki Gminnego Konkursu Palm i Pisanek Wielkanocnych

W dniach 9-11 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się 6. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich, czyli Posiady Teatralne na Orawie. W tegorocznej edycji wzięło udział 17 grup w dwóch kategoriach.  

Serdecznie zapraszamy do udziału w Kiermaszu Wielkanoncym w dniu 24 marca na łąckim Rynku.

W atmosferze wspaniałej zabawy odbył się Gminny Dzień Kobiet pod hasłem „Baby rządzą” w Łącku. Była to pierwsza tego typu impreza zorganizowana z myślą o Paniach i specjalnie dla nich.

W dniach 8-11 lutego w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się po raz 46. tradycyjny Góralski Karnawał. 

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe, gastronomiczne i wesołe miasteczko w trakcie Święta Kwitnącej Jabłoni 2018.

23 lutego w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbyło się spotkanie z Bronkiem z Obidzy, uznawanym i nietuzinkowym poetą, autorem pięciu tomików wierszy. Ostatni z nich „To ja, złodziej. Nowe wiersze” miał swoją promocję 22 listopada 2017 r. w prestiżowym Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką” w Krakowie z inicjatywy prof. Bolesława Farona. 

23 lutego o godz. 18.00 w budynku wielofunkcyjnym w Jazowsku odbędzie się spotkanie autorskie z poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim, autorem m.in. takiego tomiku jak "To ja, złodziej". Zapraszamy!!!

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem wydarzeń na okres ferii zimowych. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

W dniu 26 stycznia w sali lustrzanej hali widowiskowo-sportowej odbyło się spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, pochodzącym z Maszkowic.

W dniu 24 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego. Było to jednocześnie podsumowanie półrocznej pracy w roku szkolnym 2017/2018.

22 stycznia w Katolickim Liceum Plastycznym odbyło się podsumowanie konkursu pt. "Gdyby Jezus narodził się dzisiaj...", na który wpłynęło ponad 120 prac.

20 stycznia w Mystkowie odbyło się Sądeckie Kolędowanie, czyli Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych, w którym udział wzięło 25 grup w trzech kategoriach wiekowych.

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie autorskie z poetą Franciszkiem Opydem pochodzącym z Maszkowic. O swojej pasji i o tym skąd się biorą wiersze opowie w trakcie spotkania.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów Ogniska Muzycznego w Łącku w dniu 24 stycznia (środa) o godz. 16.00 w Remizie OSP w Łącku.

Jeszcze nie ostygły emocje po wczorajszym 26. Finale WOŚP w Łącku, a już nadszedł czas podsumowania. Tym większa nasza radość, że deklarowana kwota, która powędruje do banku to 23.653,06 zł + waluta obca. Pobiliśmy ubiegłoroczny rekord!!

Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaprasza do udziału w tym radosnym wydarzeniu.

Takiego wydarzenia, jakie miało miejsce 6 stycznia w Łącku, nie powstydziłyby się największe sale koncertowe w Polsce. Koncert Noworoczny przeszedł już do historii, ale pozostały po nim wspaniałe wrażenia artystyczne.

Już tradycyjnie Święto Objawienia Pańskiego w całej Polsce odbywają się Orszaki Trzech Króli. Takie widowiskowe wydarzenie miało miejsce również w Łącku.

Już tradycyjnie w dniu 6 stycznia, a więc w Święto Objawienia Pańskiego, wspólnie z parafią Łącko zachęcamy do udziału w Orszaku Trzech Króli.

Wójt Gminy Łącko serdecznie zaprasza na Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w dniu 6 stycznia 2018 r. o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem Wiadomości Łąckich. A oto co można w nim znaleźć...

Było pięknie, kolorowo i bardzo świątecznie....

8 grudnia w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbyło się Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów Bronka z Obidzy Kozieńskiego i Marzeny Setlak. Grudniowy wieczór jak najbardziej sprzyjał takim spotkaniom, a że główni bohaterowie wydarzenia byli nietuzinkowi, to sala wypełniła się po brzegi.

Wespół z Gminną Biblioteką Publiczną serdecznie zapraszamy na Spotkanie z Poezją dwojga wyjątkowych autorów...

16 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku odbędzie się Kiermasz Świąteczny. Serdecznie zapraszamy!!!

22 listopada o godz. 18.00 w Klubie Dziennikarzy "Pod gruszką" przy Bibliotece Kraków odbędzie się promocja najnowszego tomiku poezji Bronka z Obidzy zatytułowanego "To ja, złodziej", wydanego przez Wydawnictwo Edukacyjne.

Niezwykle uroczysty przebieg miały gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Łącku.

8 listopada w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem „Póki Polska żyje w nas…”, w którym wzięło udział blisko pięćdziesięciu uczestników.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym numerem Wiadomości Łąckich.

„Idźmy naprzód z nadzieją” pod takim hasłem odbył się XVII Dzień Papieski zorganizowany wspólnie przez Parafię pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Tegoroczny Międzyszkolny Konkurs Plastyczny zorganizowany z okazji XVII Dnia Papieskiego odbył się pod hasłem "Idźmy naprzód z nadzieją".

Wspólnie z Parafią pw. św. Jana Chrzciciela w Łącku zapraszamy na XVII Dzień Papieski, który rozpocznie się od godz. 15.00.

5 września rozpoczęliśmy rok szkolny w Ognisku Muzycznym w Łącku.

3 września w Łącku odbyło się tradycyjne Święto Owocobrania. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w łąckim kościele, w oprawę której włączyli się: Związek Podhalan oddział w Łącku, Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto oraz słowacki zespół im. Jożka Prihody  z Petrovan.

W związku z tegorocznym Świętem Owocobrania został ogłoszony po raz pierwszy Rodzinny Konkurs Strachów na Wróble.

Poniżej zamieszczamy fotorelację z Narodowego Czytania "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w Łącku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Gminy Łącko i gościom za tak liczny udział.

Serdecznie zapraszamy na Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej w dn. 2 września o godz. 19.00 na łąckim Rynku.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Owocobrania do Łącka w dniu 3 września.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Rodzinnym Konkursie Strachów na Wróble. Poniżej umieszczamy regulamin konkursu.

Gminny Ośrodek Kultury w Łącku jest partnerem projektu pn. "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Polski".

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i promocyjne na tegoroczne Święto Owocobrania, które odbędzie się 3 września w Łącku.

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały go ze sobą w dniu wyjazdu.

Niezwykle uroczystą oprawę miał Jubileusz Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku. Tradycja łąckiego muzykowania, łączącego pokolenia trwa nieprzerwanie od siedmiu dekad i stanowi artystyczną wizytówkę regionu.

Serdecznie zapraszamy na Jubileusz 70-lecia Orkiestry im. Tadeusza Moryto w dniu 2 lipca od godz. 15.00.

W dniu 20 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbyło się uroczyste zakończenie roku dla uczniów Ogniska Muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury.

W dniu 3 czerwca w Remizie OSP w Łącku odbył się Gminny Dzień Działacza Kultury.

Blisko 600 dzieci z gminy Łącko bawiło się w trakcie swojego święta w Amfiteatrze na Jeżowej.

Serdecznie zapraszamy na Gminny Dzień Dziecka w Amfiteatrze na Jeżowej w dniu 1 czerwca od godz. 10.00.

W dn. 15-16 maja odbył się XXII Powiatowy Przegląd Teatrzyków Dziecięcych i Młodzieżowych pod hasłem „Baśnie i Legendy o św. Kindze” pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka, we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz Powiatowo i Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Starym Sączu, zorganizowany przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu.

35. Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA odbył się w dniach 11 - 14 maja w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.
Wzięła w nim również żeńska grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego "Górale Łąccy".

Największa impreza w regionie już za nami. Tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, odbywające się w dniach od 12 do 14 maja dostarczyło wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Zapraszamy na Święto Kwitnącej Jabłoni 2017.

Uroczysty charakter miały gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku.  

Serdecznie zapraszamy na gminne obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w Łącku, od godz. 15.00.

Już w najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej w Łącku odbędzie się Disco Polo Festiwal. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do składania ofert na stoiska handlowe i gastronomiczne w ramach Święta Kwitnącej Jabłoni 2017.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 2/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Wielkim zainteresowaniem cieszył się Kiermasz Wielkanocny na łąckim Rynku.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Pisanek Wielkanocnych.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami Konkursu Palm Wielkanocnych 2017.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczne Święto Kwitnącej Jabłoni, które odbędzie się w dn. 12-14 maja w Łącku.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się w dniu 8 kwietnia (sobota) od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 15 marca w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się Gminny Konkurs Poezji Regionalnej i Gadek Ludowych. Wzięło w nich udział 32. uczestników w czterech grupach wiekowych.

W dniach 4-5 marca w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyły się Posiady Teatralne, czyli 5. Małopolskie Spotkania Teatrów Amatorskich. W konkursowe szranki stanęło 15 grup z ośmiu powiatów województwa małopolskiego. 

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem 1/2017 Wiadomości Łąckich, zachęcając jednocześnie do współpracy z naszą redakcją.

http://www.gok.lacko.pl/wiadomosci.html

Już w najbliższy piątek o godz. 18.00 w krakowskiej księgarni Matras na Rynku Głównym odbędzie się spotkanie z  Poetą Bronkiem z Obidzy Kozieńskim.

20 lutego w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbył się już po raz osiemnasty Międzyszkolny Konkurs Młodych Wokalistów, który stanowił jednocześnie eliminacje do Starosądeckiego Konkursu Młodych Wokalistów pod patronatem Starosty Nowosądeckiego Marka Pławiaka organizowanego przez Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Starym Sączu i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku. W konkursie tym, w czterech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 50 uczestników.

12 lutego zakończył się 45. Karnawał Góralski w Bukowinie Tatrzańskiej. Dla Górali Łąckich był on niezwykle udany.

Za nami już tegoroczne Ferie Zimowe. Dla młodych mieszkańców gminy Łącko, którzy wybrali ofertę na spędzanie wolnego czasu z GOK-iem był to niezwykle udany okres.

25 stycznia w Remizie OSP w Łącku odbyło się Kolędowo-Jasełkowe Spotkanie Noworoczne podsumowujące półroczną pracę w Ognisku Muzycznym i w grupie teatralnej "Berecik".

Zapraszamy do zapoznania się z programem na tegoroczne ferie i skorzystania z naszej oferty.

W dniu 21 stycznia już po raz 13 w Mystkowie odbył się Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych Sądeckie Kolędowanie.

Za nami I Koncert Noworoczny. Ponad tysiąc osób, miłośników muzyki, przybyło w sobotę 21 stycznia do Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku, aby choć na chwilę poczuć się jak w Operze Wiedeńskiej.

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie artystyczne już w najbliższą sobotę o godz. 17.00 w hali widowiskowo-sportowej w Łącku - Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej i wspaniałych solistów.

19.536,33 zł i 25 euro – to rekordowa zadeklarowana kwota łąckiego sztabu działającego przy GOK w Łącku. Oj działo się, działo… w tych kilku słowach można zawrzeć wszystkie wydarzenia w ramach 25 Finału WOŚP w Łącku.

Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w 25. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łącku w dn.15 stycznia. Część koncertową rozpoczynamy na hali widowiskowo-sportowej w Łącku od godz.15.00.

11 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury odbył się już po raz dwudziesty siódmy Gminny Przegląd Grup Kolędniczych.

W konkursowe szranki stanęły cztery grupy.

W dniu 11 stycznia o godz. 10.00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Łącku odbędzie się XXVII Przegląd Grup Kolędniczych. Zapraszamy!

W dniu 8 stycznia Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka kolędowała w Jazowsku.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli w Trzech Króli, przeszliśmy w uroczystym orszaku z Rynku w Łącku do parafialnego kościoła.

6.01. obchodzimy Święto Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Zapraszamy więc wszystkich do włączenia się do organizowanego wspólnie z Parafią w Łącku Orszaku Trzech Króli. Spotykamy się pod Bramą Łącką w Rynku o godz.11.

23 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Podłaźniczek, Pająków i Stroików Świątecznych.

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - rodzinnego ciepła i wielkiej radości, wspólnego kolędowania i odpoczynku od codziennych trosk; Świąt niosących nadzieję na jeszcze lepszy, nadchodzący Nowy Rok życzą dyrektor i pracownicy GOK w Łącku.

W dn.20-21. grudnia na łąckim Rynku odbył się Kiermasz Świąteczny.

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Świąteczny w dn. 20-21 grudnia od godz. 9.00 na łąckim Rynku.

W dniu 12 grudnia w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu odbyła się promocja książki pt. „Kultura ludowa Górali Sądeckich od Kamienicy, Łącka i Jazowska” pod red. Katarzyny Ceklarz i Magdaleny Kroh. Publikacja ta wydana przez Centralny Ośrodek Turystyki Górskiej PTTK w Krakowie w ramach Biblioteki Górskiej liczy blisko 650 stron.

Orkiestra Dęta im. Tadeusza Moryto z Łącka nagrywa nową płytę. Repertuar zawarty na niej będzie niezwykle urozmaicony.

7 grudnia odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu "Szopka Betlejemska" zorganizowanego wspólnie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kadczy i Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Przedstawiamy wyniki Konkursu Fotograficznego "Cudze chwalicie... - Gmina Łącko w obiektywie".

6 grudnia do wszystkich grzecznych dzieci, ale i dorosłych przychodzi wyjątkowy gość - to Święty Mikołaj. 

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Franciszkiem Opydem - poetą pochodzący z Maszkowic. Licznie zgromadzonej publiczności artysta zaprezentował swoją dotychczasową twórczość.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z poetą Franciszkiem Opydem, które odbędzie się w dn. 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w sali GOK w Łącku.

W czwartkowy wieczór 10 listopada  w Remizie OSP w Łącku uroczyście świętowano rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Licznie zebrani mieszkańcy, gminne władze oraz wielu wykonawców, którzy swoimi występami uświetnili te obchody, wspólnie przeżyli lekcję patriotyzmu.

8 listopada w sali GOK-u w Łącku odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej "Póki Polska żyje w nas...". Wzięło w nim udział 50 uczestników ze szkół z terenu gminy Łącko.

W te wyjątkowe listopadowe dni mamy możliwość zatrzymać się na chwilę, przystanąć w codzienności i zadumać...

Drodzy rodzice! W związku z organizowanymi przez nas wycieczkami w okresie wakacyjnym, zamieszczamy formularz zgody rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy, aby dzieci BEZWZGLĘDNIE miały je ze sobą w dniu wyjazdu.