VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

8 listopada w sali teatralnej w Domu Katechetycznym w Łącku odbył się VIII Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, w którym udział wzięło blisko 70. wykonawców. Otwarcia konkursu dokonali sekretarz gminy Łącko Wojciech Jamro i dyrektor GOK w Łącku Józef Strączek.

Komisja w składzie:

1. Krzysztof Szewczyk – Przewodniczący Komisji – dyrektor PMDK w Starym Sączu, muzyk i pedagog
  2. Marcin Wnęk - organista, dyrygent Chóru "Zew Gór", instruktor Ogniska Muzycznego w Kamienicy
  3. Marek Lipień - muzyk, instruktor Ogniska Muzycznego w Łącku i Kamienicy

po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

kat. I (kl. I-III)

I m-ce: Amelia Gromala – SP w Zabrzeży

II m-ce: Rita Zygadło – ZSP w Łącku

III m-ce: Filip Biel – SP w Szczereżu, Lena Wyrostek – ZSP w Łącku

kat. II (kl. IV-VI)

I m-ce: Anna Szczepaniak – ZSP w Łącku

II m-ce: Milena Duda – SP w Zagorzynie, Grzegorz Kulig – ZSP w Łącku

III m-ce: Lena Biel – SP w Szczereżu

kat. III (kl. VII-VIII)

I m-ce: Magdalena Biel – ZSP w Łącku

II m-ce: Aleksandra Talar – SP w Maszkowicach

III m-ce: Alicja Kurzeja – ZSP w Łącku, Piotr Domek – SP w Zagorzynie

wyróżnienie: Remigiusz Myjak – ZSP w Łącku

Jury podkreśliło wysoki poziom konkursu i ogromne zaangażowanie tak uczestników, jak i nauczycieli, rodziców i opiekunów, co zaowocowało tak dużą liczbą wykonawców. Zachęciło jednocześnie do poszukiwania ciekawego i różnorodnego repertuaru dostosowanego do wieku uczestników. Jury wyraziło również podziękowanie dla Gminnego Ośrodka Kultury za organizację konkursu.

Jako organizatorzy wydarzenia dziękujemy również ks. proboszczowi Czesławowi Noworolnikowi za umożliwienie organizacji konkursu w Domu Katechetycznym.

Pełna galeria zdjęć na naszym fb.