Spotkanie autorskie z prof. Bolesławem Faronem

W dniu 29 lutego w sali widowiskowej Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej odbyło się spotkanie autorskie z prof. Bolesławem Faronem.

"Urodziłem się na Sądecczyźnie, w oddalonym od powiatowego miasta o 24 km Czarnym Potoku, który leży nieopodal Łącka, znanego ze Święta Kwitnącej Jabłoni i tej, co "krasi lica" (fragm. książki "Powrót do korzeni. Nowy" Bolesława Farona) - tym fragmentem swojej ksiązki prof. Faron rozpoczął spotkanie. Jest on historykiem literatury, krytykiem literackim, wieloletnim wykładowcą akademickim, a także autorem kilkunastu książek. Profesor mówił o swoim życiu, edukacji, wspomnieniach z dzieciństwa, młodości, czasów okupacji i rzeczywistości powojennej, a także o karierze naukowej i swojej fascynacji twórczością Władysława Orkana. Profesor odczytał i skomentował wybrane fragmenty swoich publikacji. Nasz gość mówił także o twórczości lokalnych poetów, których utwory znalazły się w wydanych przez Profesora dwóch antologiach poezji twórców sądeckich, których również na tym spotkaniu nie zabrakło.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Klubu Seniora, młodziez ze SP w Łącku, Czarnym Potoku i ZS im. św. Kingi w Łącku, a także sympatycy twórczości profesora. Spotkanie zostało zorganizowane przez Wójta Gminy Łącko, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.