Deklaracja dostępności

Koncert Noworoczny 2018

Anna Spychalska – sopran,wokalistka obdarzona ciepłą barwą głosu, specjalizująca się w repertuarze musicalowym i rozrywkowym. Jej umiejętności wokalne zyskały uznanie na wielu przeglądach i konkursach wokalnych w kraju, których była laureatką. Koncertowała m.in. z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej, orkiestry straussowskiej „Obligato”. Ostatnio z wielkim sukcesem bierze udział w koncertach pod tytułem „Wielka Gala Trzech Tenorów” przy współpracy znakomitych wokalistów oraz muzyków - instrumentalistów związanych z Łódzkim Teatrem Wielkim.

Romuald Spychalski – tenor, konferansjer, kompozytor, aranżer. Wokalną karierę rozpoczął na scenie Teatru Wielkiego w Poznaniu rolą Tamina w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta. Koncertował w Niemczech , Francji, Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Współpracuje z wieloma agencjami artystycznymi  na terenie Polski, śpiewa z największymi gwiazdami sceny operowej i estrady. W jego bogatym repertuarze znajdują się utwory z gatunku liryki wokalnej, dzieła oratoryjno-kantatowe, arie i duety operowe, operetkowe i musicalowe, pieśni neapolitańskie, utwory m.in. Jana Kiepury.

Natalia Zabrzeska – sopran, absolwentka Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu w klasie śpiewu solowego i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie wokalnej, uczestniczka i laureatka wielu konkursów wokalnych, m.in. Konkursu Wokalnego im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, Międzyuczelnianego Konkursu „W kręgu muzyki słowiańskiej” w Katowicach. Od dziesięciu lat jest solistką Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Współpracuje także z Sądecką Orkiestrą Symfoniczną.

Stanisław Strączek – absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, gdzie otrzymał tytuł doktora sztuki na Wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki. Od 2001 r. jest I Kapelmistrzem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Autor wielu kompozycji, instrumentacji i aranżacji na orkiestry symfoniczne i dęte oraz opracowań na zespoły chóralne. Za swoje zasługi w dziedzinie rozwoju kultury muzycznej –  został wyróżniony wieloma odznaczeniami: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Ministra Kultury i Sztuki – Zasłużony Działacz Kultury, Odznaką Straży Granicznej, Brązowym Medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa, Złotym Medalem „Za zasługi dla Województwa Nowosądeckiego”, Złotym Medalem „Za zasługi dla Ziemi Łąckiej”, Złotym Jabłkiem „Za zasługi dla Powiatu Nowosądeckiego”. Od 1988 dyrygent Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka - jednej z najlepszych amatorskich orkiestr w Polsce. W 2013 roku został odznaczony medalem za zasługi w dziedzinie kultury – „Gloria Artis”. W 2015 uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego.

Leszek Mieczkowski – absolwent  Wojskowego Liceum Muzycznego w Gdańsku oraz Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od 2002 jest dyrygentem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, jak również Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej (od 2003) oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej (od 2016). Autor wielu opracowań i transkrypcji utworów na orkiestry dęte i symfoniczne z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in. Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej – historia Orkiestry sięga roku 1956 i jest ściśle związana z dziejami Karpackiej Brygady Wojska Ochrony Pogranicza. Funkcję Orkiestry Reprezentacyjnej pełni od roku 1973. Repertuar obejmuje niemal wszystkie rodzaje muzyki. Orkiestra prezentowała się na licznych międzynarodowych festiwalach i spotkaniach muzycznych orkiestr wojskowych, m.in.: we Włoszech, Niemczech, Belgii, Danii, Słowacji, na Węgrzech, Czechach, Francji, Holandii, Szwecji, Szwajcarii oraz w Stanach Zjednoczonych. Jest jedyną w Polsce orkiestrą typu wojskowego, która podczas musztry paradnej używa tradycyjnych instrumentów ludowych (trombity beskidzkie, dudy podhalańskie, dzwonki pasterskie – „zbyrcoki”). Zespół nagrał wiele płyt CD z repertuarem muzyki klasycznej, regionalnej i rozrywkowej. Za swoją działalność artystyczną orkiestra uhonorowana została licznymi nagrodami oraz odznaczeniami państwowymi.

PLAKAT A2 - KONCERT NOWOROCZNY B