"Wokół choinki" - Kolędowe Skarby Górali

Już w najbliższą sobotę, zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy do Łącka na Kolędnicze Skarby Górali "Wokół choinki" - świąteczną góralską mozaikę!
🎻 Rozpoczynamy 27 stycznia o godz. 14.30 w Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku.
🎵 Posłuchamy kolęd i pastorałek w wykonaniu cudownych zespołów regionalnych z pięciu górskich regionów Małopolski. Obejrzymy również tradycyjne szopki.
♦Wystąpią:
➡️ Górale Nadpopradzcy - Regionalny Zespół "Dolina Popradu"
➡️ Górale Babiogórscy - Cieślica - Zawoja
➡️ Górale Orawscy - Zespół Orawianie
➡️ Łemkowie - Grupa kolędnicza z Krynicy-Zdroju
➡️gospodarze, czyli Górale Biali - Małe Łącko, Chór ZEW GÓR - Łącko, Zespół Regionalny Górale Łąccy
➡️ a także goście specjalni z Norwegii - grupa Ninja
♦ Przeglądy kolędniczo-szopkarskie „Kolędowanie Skarbów Górali” obywają się w ramach projektu „Skarby Górali spoza Podhala” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu EOG Kultura. Liderem projektu jest Fundacja Mapa Pasji, a parterami Babiogórskie Centrum Kultury, Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Gminny Ośrodek Kultury w Łącku, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej-Zdroju i Håskog.
420072877_766793702141187_5176498063801781989_n