Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce to bezcenny zabytek kultury materialnej Polski, który już w 1978 r. został wpisany na światową listę UNESCO. Już w XIII w. znana była jako największy ośrodek solnictwa w kraju o wielkim znaczeniu gospodarczym. Natura stworzyła tutaj wyjątkowej urody miejsce, a ludzie zadbali o to, aby została chroniona. Wyjątkowym kultem otaczana jest tutaj św. Kinga związana z naszą sądecką ziemią. Wspaniali Przewodnicy zadbali o to, aby wyprawa ta była wyjątkową lekcją historii.
Wyjazd do kopalni soli w Wieliczce w ramach programu Kultura dostępna - zadanie "Bliżej kultury - integracyjne wyjazdy tematyczne dla mieszkańców gminy Łącko".
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
 belka