Deklaracja dostępności

Koncert Noworoczny

Koncert Noworoczny w Łącku przeszedł już do historii. To była prawdziwa muzyczna uczta, którą zagwarantowali mieszkańcom Orkiestra Reprezntacyjna Straży Granicznej pod kierunkiem ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego oraz soliści: Dorota Laskowiecka, Natalia Zabrzeska i Tomasz Janczak. Wszystkich zgromadzonych powitał wójt gminy Łącko Jan Dziedzina. 

Koncert był utrzymany w klimacie wiedeńskim. Usłyszeć więc można było utwory skomponowane przez sławnych Starussów ojca i syna, ale również m.in. arie operetkowe Emericha Kalmana, czy też dzieła polskich kompozytorów Moniuszki, Konowalskiego czy Różyckiego. 

W dwóch utworach orkiestrę poprowadził student dyrygentury Krzysztof Madziar w ramach swojego egzaminu dyplomowego. 

Wspaniałe wykonanie orkiestrowe oraz partie wokalne zaśpiewane z wielką werwą sprawiły, że koncert był długo oklaskiwany. Nie mogło się więc obyć bez bisów. Zabrzmiał oczywiście starussowski Marsz Radetzkyego, w który aktywnie włączyła się cała publiczność. Na zakończenie zabrzmiały jeszcze noworoczne życzenia, wypowiedziane przez przewodniczącą Rady gminy Łącko Bernadettę Wąchałę-Gawełek i wójta Jana Dziedzinę. 

Miejmy nadzieję, że to wspaniałe widowisko muzyczne zostanie w pamięci wszystkich mieszkańców na długo.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.