Przygotowania do spektaklu "Życie jak teatr"

Grupa Teatralna "Berecik" przygotowuje w ramach warsztatów teatralnych kolejny spektakl pt. "Życie jak teatr". To historia życia i działalności Anny i Jana Bucyków, pracujących w Szkole Podstawowej w Zabrzeży. Byli inicjatorami wielu akcji i działań integrujących i wspierających lokalną społeczność. Dzięki zaangażowaniu Jana - dyrektora szkoły, udało się ją rozbudować. Bucykowie założyli teatr „Bajdurka”, który w tamtym czasie (lata50-60) był fenomenem na skalę ogólnopolską. Ta działalność spowodowała zainteresowanie tak ze strony ówczesnych mediów, władz, jak również literatów i teatrologów. W Zabrzeży przebywali Maria Kownacka, która darowała napisaną sztukę Bajdurce, a także reżyser Stanisław Iłowski.

Grupa ćwiczy swój artystyczny warsztat, aby zaprezentować się na Posiadach Teatralnych na Orawie, a potem dla społeczności lokalnej. Warsztaty teatralne (wraz z zakupem potrzebnych strojów, dekoracji, elementów scenografii itp.) odbywają się w ramach projektu "Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski".

MRPO_loga_stopka_1500px