Wyjazd do Filharmonii Krakowskiej

Kolejnym kierunkiem w ramach realizacji zadania "Bliżej kultury - integracyjne wyjazdy tematyczne dla mieszkańców gminy Łącko" była Filharmonia Krakowska. Odbył się tam wyjątkowy koncert w wykonaniu  United States Air Forces in Europe Band. Był to jedyny koncert tej orkiestry w Polsce, tym bardziej cieszymy się, że dzięki programowi Kultura dostępna Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy Gminy Łącko.

United States Air Forces in Europe Band powstał w 1943 r. jako 386. zespół wojskowy Sił Powietrznych Armii USA. Na przestrzeni lat doskonalił swój warsztat artystyczny, koncertując na całym świecie. Dziś zaliczany jest do zespołów światowej sławy, składającym się z 45 muzyków w służbie czynnej, w ramach Dowództwa Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Europie - Sił Powietrznych Afryki i jedynym tego typu stacjonującym w Europie.

Wyjazd do filharmonii zrealizowano w ramach programu Kultura dostępna - zadanie "Bliżej kultury - integracyjne wyjazdy tematyczne dla mieszkańców gminy Łącko".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

belka